Tablica pośw powstańcom styczniowym - Brudzeń Duży (płocki)

Moderator: zbyszekg9

Awatar użytkownika
zbyszekg9
Posty: 1554
Rejestracja: pn paź 28, 2013 3:32 pm

Tablica pośw powstańcom styczniowym - Brudzeń Duży (płocki)

Postautor: zbyszekg9 » ndz lut 16, 2014 11:26 pm

Na stronie Urzędu Gminy Brudzeń Duży widnieje informacja o odsłonięciu tablicy poświęconej lokalnym powstańcom styczniowym, której odsłonięcie nastąpiło w styczniu 2013 roku (http://brudzen.pl/aktualnosci/artykuly/ ... -2013-roku). Udałem się więc na poszukiwania owej tablicy i znalazłem ją w zupełnie nieoczekiwanym miejscu. Obecnie leży ona sobie przed budynkiem urzędu, na drewnianych paletach, zapewne w oczekiwaniu na montaż. Nie wiem, gdzie będzie ona widniała i gdzie była przymocowana w dniu odsłonięcia. Póki co, zdjęcia tablicy w lokalizacji tymczasowej.
Napis na tablicy brzmi: „W hołdzie Ignacemu Józefowi i Kajetanowi Kowalewskim, Teofilowi Ciołkowskiemu z Winnicy, Teofilowi Srzednickiemu (?) z Brudzenia, Świtalskiemu rządcy majątku z Siecienia i kilkunastu nieznanym z nazwiska powstańcom, którzy 22 stycznia 1863 r. po porannej mszy św. Odprawionej przez ks. Laskowskiego w kościele w Siecieniu, uzbrojeni w dubeltówki widły i cepy wyruszyli na pola pod Sikorzem wałczyć z caratem o wolną Polskę. W 150. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego społeczeństwo gminy Brudzeń Duży 22.I.2013”.
Załączniki
DSC_0429.JPG
DSC_0429.JPG (251.91 KiB) Przejrzano 1901 razy
DSC_0430.JPG
DSC_0430.JPG (204.75 KiB) Przejrzano 1901 razy
Awatar użytkownika
bobola
Stowarzyszenie
Posty: 2465
Rejestracja: sob lis 14, 2009 11:30 am
Lokalizacja: Płock

Re: Tablica pośw powstańcom styczniowym - Brudzeń Duży (płoc

Postautor: bobola » pn lut 17, 2014 2:05 pm

Wygląda na to, że tablica po odsłonięciu przeleżała w pozycji horuzontalnej, a teraz po roku przygotowuje się skwerek :?: na którym tablica znajdzie swoje miejsce. Ale to tylko domysły.

Wróć do „Tablice pamiątkowe”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość